2014
European Championship Race Dryland 2014, 29-30.11.2014,
Lamotte-Beuvron, France
Huskyt – Siberian huskies:
EM-DR4 NB-luokka: EM-hopeaa,
matka 2 x 6,4 km,
EC-DR4 NB-class: EC-silver, trail 2 x 6,4
km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Iridessa
Wintry Sembra - McAhon Hidalgo
EM-DS2 NB-luokka (Teemu Kaivola): EM-kultaa,
matka 2 x 6,4 km
EC-DS2 NB-class (Teemu Kaivola): European Championship Gold, trail 2 x 6,4 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Devil - Kaskensavun Ellis
Jämi-SM 18-19.10.2014
Huskyt – Siberian huskies:
SM-DR4-luokka: SM-pronssia, matka
2 x 4,2 km, aika 15:36 (7:34+8:02) ja keskinopeus 32,29 km/h
FC-DR4-class: Finnish
Championship bronze, trail 2 x 4,2 km, time 15:36 (7:34+8:02) and
avg. speed 32,29 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota – McAhon Devil
Wintry Sembra - McAhon Gin Tonic
SM-DS2-luokka (Teemu Kaivola): 6. sija, matka 2 x 4,2 km, aika 16:57 (8:08+8:49)
ja keskinopeus 29,71 km/h
FC-DS2-class (Teemu Kaivola): 6th place, trail 2
x 4,2 km, time 16:57 (8:08+8:49) and avg. speed 29,71 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Kaskensavun Ellis - McAhon Hidalgo
Ohkolan Syysajot 4.10.2014
Huskyt – Siberian huskies:
DR4-luokka: 2. sija, matka 4,1 km
DR4-class: 2nd place, trail 4,1 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Hidalgo - Kaskensavun Ellis
Wintry Sembra - McAhon Gin Tonic
DS2-luokka (Teemu Kaivola): 1. sija, matka 4,1 km
DS2-class (Teemu Kaivola): 1st place, trail 4,1
km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
European Championship Race 2014, 7-9.3.2014, Rautavaara, Finland
Huskyt – Siberian huskies:
EM-Sp6-luokka: 12. sija, matka 2 x 10,0 km
EC-Sp6-class: 12th place, trail 2 x 10,0 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Delaware - Kaskensavun Ellis
McAhon Hidalgo - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
Lupat – mixes:
EM-Sp4-luokka: EM-kultaa, matka 2 x 7,2 km ja keskinopeus 30,89
km/h
EC-Sp4-class: European Championship Gold, trail
2 x 7,2 km and avg. speed 30,89 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
K-nine Loki - K-nine Lara
Saku - K-nine Lenni (loaned from Teemu Kaivola)
Metsäkartano Race, Rautavaara, 15-16.2.2014
Huskyt – Siberian huskies:
Sp6-luokka: 5. sija, matka 2 x 10,0 km ja keskinopeus 26,75 km/h
Sp6-class: 5th place, trail 2 x 10,0 km and avg.
speed 26,75 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Delaware - McAhon Iridessa
McAhon Gin Tonic - McAhon Apache (vain la, only
Sat.)
McAhon Devil - McAhon Hidalgo
Lupat – mixes:
Sp4-luokka: 1. sija, matka 2 x 7,2 km ja keskinopeus 31,42 km/h
Sp4-class: 1st place, trail 2 x 7,2 km and avg.
speed 31,42 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
K-nine Loki - K-nine Lara
Saku -
K-nine Lenni (from Teemu Kaivola)2013
World Championship Race Dryland 2013,
8-10.11.2013 Falze di Piave, Italy
Huskyt – Siberian huskies:
MM-DR4 NB-luokka: MM-kultaa, matka 2
x 4,8 km,
WC-DR4 NB-class: World
Championship Gold, trail 2 x 4,8 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - Kaskensavun Ellis
Wintry Sembra - McAhon Hidalgo
MM-DS2 NB-luokka (Teemu Kaivola): MM-kultaa,
matka 2 x 4,2 km
WC-DS2 NB-class (Teemu Kaivola): World Championship Gold, trail 2 x 4,2 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
Kärry-SM Jämi 12-13.10.2013
Huskyt – Siberian huskies:
SM-DR4-luokka: SM-pronssia, matka
2 x 4,2 km, aika 15:45 (7:51+7:54) ja keskinopeus 32,00 km/h
FC-DR4-class: Finnish
Championship bronze, trail 2 x 4,2 km, time 15:45 (7:51+7:54) and
avg. speed 32,00 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Kaskensavun Ellis – McAhon E-Type
Wintry Sembra - McAhon Hidalgo
SM-DS2-luokka (Teemu Kaivola): 5. sija, matka 2 x 4,2 km, aika 15:37
(7:50+7:47) ja keskinopeus 32,27 km/h
FC-DS2-class (Teemu Kaivola): 5th place, trail 2
x 4,2 km, time 15:37 (7:50+7:47) and avg. speed 32,27 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
Lupat – mixes:
SM-DS2-luokka: SM-hopeaa, matka 2
x 4,2 km, aika 15:04 (7:36+7:28) ja keskinopeus 33,45 km/h
FC-DS2-class: Finnish
Championship silver, trail 2 x 4,2 km, time 15:04 (7:36+7:28) and
avg. speed 33,45 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
K-nine Loki - K-nine Lara
Kärry-SM Jämi 12-13.10.2013
Ohkolan Syysajot 28.9.2013
Huskyt – Siberian huskies:
DR4-luokka: 1. sija, matka 4,1 km, aika 7:35 ja keskinopeus 32,4 km/h
DR4-class: 1st place, trail 4,1 km, time 7:35
and avg. speed 32,4 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - Kaskensavun Ellis
Wintry Sembra - McAhon Hidalgo
DS2-luokka (Teemu Kaivola): 2. sija, matka 4,1 km, aika 7:20 ja keskinopeus
33,5 km/h
DS2-class (Teemu Kaivola): 2nd place, trail 4,1
km, time 7:20 and avg. speed 33,5 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
Lupat – mixes:
DS2-luokka: 1. sija, matka 4,1 km, aika 7:15 ja keskinopeus 33,9 km/h
DS2-class: 1st place, trail 4,1 km, time 7:15
and avg. speed 33,9 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
K-nine Loki - K-nine Lara
Ohkolan Syysajot 28.9.2013
Jämin Kevätajot 25.5.2013
DS2-luokka: 1. sija, matka 3,2 km
DS2-class: 1st place, trail 3,2 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
DR4-luokka (Teemu Kaivola): 2. sija, matka 3,2 km
DR4-class (Teemu Kaivola): 2nd place, trail 3,2
km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Delaware - Kaskensavun Ellis
Wintry Sembra - McAhon Hidalgo
Ohkolan Kevätajot 11.5.2013
DR4-luokka (Teemu Kaivola): 4. sija, matka 4,2 km
DR4-class (Teemu Kaivola): 4th place, trail
4,2 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Delaware - Kaskensavun Ellis
Wintry Sembra - McAhon Gunnar
Scandinavian Open Championship (SOC) 8-10.3.2013 Rautavaara, Finland
Sp4-luokka: PM-pronssia, matka 3
x 9,1 km, keskinopeus 30,67 km/h
Sp4-class: Scandinavian
Championship bronze, trail 3 x 9,1 km, avg. speed 30,67 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
Kaskensavun Ellis - Wintry Sembra
Kouvolan kelkkailu kilpailu 2.3.2013
Sp2-luokka: 2. sija, matka 4,6 km
Sp2-class: 2nd place, trail 4,6 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Delaware
Ohkolan Talviajot - Ohkola Winter Race 16-17.2.2013
SM-Sp4-luokka: SM-pronssia, matka
2 x 8,5 km, keskinopeus 28,88 km/h
FC-Sp4-class: Finnish
Championship bronze, trail 2 x 8,5 km, avg. speed 28,88 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - Kaskensavun Ellis
McAhon Devil - Wintry Sembra
SM-Sp4J-luokka (Jere Mansikkaniemi): SM-hopeaa
FC-Sp4J-class (Jere Mansikkaniemi): Finnish Championship silver
Valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Frigga
McAhon Denet - McAhon Elite
Sp2-luokka: 1. sija, matka 4,4 km, keskinopeus 24,29 km/h
Sp2-class: 1st place, trail 4,4 km, avg. speed 24,29 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Comanche
Sp2-luokka: 1. sija, matka 4,4 km, keskinopeus 24,29 km/h
Sp2-class: 1st place, trail 4,4 km, avg. speed 24,29 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Comanche
Powerline Sprint 9-10.2.2013
Sp4-luokka: 3. sija, matka 2 x 9,1 km, keskinopeus 27,72 km/h
Sp4-class: 3rd place, trail 2 x 9,1 km, avg.
speed 27,72 km/h
Koirille REK1 ja SM-REK4-13 -titteli
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - Kaskensavun Ellis
McAhon Devil - Wintry Sembra
Ruuhi Sprint 2-3.2.2013
Sp4-luokka: 2. sija, matka 2 x 7,3 km, keskinopeus 29,0 km/h
Sp4-class: 2nd place, trail 2 x 7,3 km, avg.
speed 29,0 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
Wintry Sembra - Kaskensavun Ellis
2012
Robur Sprint 29-30.12.2012
Sp4-luokka: 3. sija, matka 2 x 6,4 km,
keskinopeus 28,3 km/h
Sp4-class: 3rd place, trail 2 x 6,4 km, avg. speed 28,3 km/h
Sp4-class: 3rd place, trail 2 x 6,4 km, avg. speed 28,3 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
McAhon Devil - Wintry Sembra
EC-Dryland 2012 Christianslust 3-4.11.2012, German
DR6-luokka: 8. sija, matka 2 x 6,3 km,
keskinopeus 28,9 km/h
DR6-class: 8th place, trail 2 x 6,3 km, avg. speed 28,9 km/h
DR6-class: 8th place, trail 2 x 6,3 km, avg. speed 28,9 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
McAhon Apache - McAhon Delaware
McAhon Devil - Wintry Sembra
Kärry-SM Jämi - Roller- FC Jämi 13-14.10.2012
SM-DR6-luokka: SM-hopeaa,
matka 2 x 6,0 km, aika 22:33 (11:11 + 11:22) ja keskinopeus
31,93 km/h
FC-DR6-class: Finnish Championship silver, trail 2 x 6,0 km, time 22:33 (11:11 + 11:22), avg. speed 31,93 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
McAhon Apache - McAhon Delaware
McAhon Devil - Wintry Sembra
31,93 km/h
FC-DR6-class: Finnish Championship silver, trail 2 x 6,0 km, time 22:33 (11:11 + 11:22), avg. speed 31,93 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
McAhon Apache - McAhon Delaware
McAhon Devil - Wintry Sembra
Ohkolan Syysajot - Ohkola Autumn Race 29-30.9.2012
DR4-luokka: 1. sija, matka 2 x 4,1 km, aika 15:20
(7:38+7:42) ja keskinopeus 32,09 km/h
DR4-class: 1st place, trail 2 x 4,1 km, time 15:20 (7:38+7:42), avg. speed 32,09 km/h
DR4-class: 1st place, trail 2 x 4,1 km, time 15:20 (7:38+7:42), avg. speed 32,09 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Comanche
McAhon Devil - Kaskensavun Ellis
DR4-luokka (Teemu Kaivola): 3. sija, matka 2 x
4,1 km, aika 16:05 (8:01+8:04) ja keskinopeus 30,59 km/h
DR4-class (Teemu Kaivola): 3rd place, trail 2 x 4,1 km, time 16:05 (8:01+8:04), avg. speed 30,59 km/h
DR4-class (Teemu Kaivola): 3rd place, trail 2 x 4,1 km, time 16:05 (8:01+8:04), avg. speed 30,59 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Delaware
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
Jämin Kevätajot - Jämi Spring Race 26.5.2012
DR4-luokka: 1. sija, matka 4,2 km, aika 7:39 ja keskinopeus 32,94 km/h
DR4-class: 1st place, trail 4,2 km, time 7:39,
avg. speed 32,94 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Devil - McAhon Dakota
McAhon E-Type - McAhon Comanche
DR4-luokka (Teemu Kaivola): 2. sija, matka 4,2
km, aika 8:17 ja keskinopeus 30,42 km/h
DR4-class (Teemu Kaivola): 2nd place, trail 4,2 km, time 8:17, avg. speed 30,42 km/h
DR4-class (Teemu Kaivola): 2nd place, trail 4,2 km, time 8:17, avg. speed 30,42 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Delaware
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
Ohkolan Kevätajot - Ohkola Spring Race 5.5.2012
DR4-luokka: 1. sija, matka 2 x 4,1 km, aika
15:17 (7:36+7:41) ja keskinopeus 32,19 km/h
DR4-class: 1st place, trail 2 x 4,1 km, time 15:17 (7:36+7:41), avg. speed 32,19 km/h
DR4-class: 1st place, trail 2 x 4,1 km, time 15:17 (7:36+7:41), avg. speed 32,19 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
DS2-luokka: 2. sija, matka 2 x 4,1 km, aika
17:45 (8:53+8:52) ja keskinopeus 27:72 km/h
DS2-class: 2nd place, trail 2 x 4,1 km, time 17:45 (8:53+8:52), avg. speed 27,72 km/h
DS2-class: 2nd place, trail 2 x 4,1 km, time 17:45 (8:53+8:52), avg. speed 27,72 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Comanche - McAhon E-Type
Metsäkartano Sprint 3.-4.3.2012
Sp4-luokka: 3. sija, keskinopeus 2 x 9,2 km:n
radalla 29,15 km/h
Sp4-class: 3rd place, trail 2 x 9,2 km, avg. speed 29,15 km/h
Sp4-class: 3rd place, trail 2 x 9,2 km, avg. speed 29,15 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
McAhon E-Type - Wintry Sembra
Ohkolan Talviajot - Ohkola Winter Race 4-5.2.2012
SM-Sp4-luokka: SM-hopeaa,
keskinopeus 2 x 8,0 km:n radalla 30,82 km/h
FC-Sp4-class: Finnish Championship silver, trail 2 x 8,0 km, avg. speed 30,82 km/h
FC-Sp4-class: Finnish Championship silver, trail 2 x 8,0 km, avg. speed 30,82 km/h
Koirille REK1 ja SM-REK4-12 -titteli
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
SM-Sp4-luokka (handleri Jenni): 7. sija, keskinopeus 2 x 8,0 km:n radalla
25,08 km/h
FC-Sp4-class (handler Jenni): 7th place, trail 2
x 8,0 km, avg. speed 25,08 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Valjakossa - Dogs in team:
Polar Speed Polka - McAhon Carina
McAhon Corvette - McAhon Elite (REK2)
Sp6-luokka: 3. sija, keskinopeus 2 x 8,0 km:n
radalla 31,70 km/h. Koirille REK1-tulos
Sp6-class: 3rd place, trail 2 x 8,0 km, avg. speed 31,70 km/h
Sp6-class: 3rd place, trail 2 x 8,0 km, avg. speed 31,70 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Anselli - McAhon Darcelect
McAhon Comanche - McAhon Denet
McAhon Arapaho - McAhon E-Type
Scandinavian Open Championship 2012 20-22.1.2012 Åsarna, Ruotsi
Sp4 C-luokka: PM-kultaa,
keskinopeus 2 x 10,0 km:n radalla 28,9 km/h
Sp4 C-class: Scandinavian Championship gold, trail 2 x 10,0 km, avg. speed 28,9 km/h
Sp4 C-class: Scandinavian Championship gold, trail 2 x 10,0 km, avg. speed 28,9 km/h
McAhon Dakota - McAhon Devil
McAhon E-Type - Wintry Sembra
Sp4 mass start C-luokka: PM-kultaa, keskinopeus 10,0 km:n radalla 28,2
km/h
Sp4 mass start C-class: Scandinavian Championship gold, trail 10,0 km, avg. speed 28,2 km/h
Sp4 mass start C-class: Scandinavian Championship gold, trail 10,0 km, avg. speed 28,2 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
2011
WC-Dryland 2011 12-13.11.2011 Borken, Saksa
DR4 NB-luokka: MM-kultaa,
keskinopeus 2 x 4,85 km:n radalla 31,5 km/h
DR4 NB-class: WC gold, trail 2 x 4,85 km, avg. speed 31,5 km/h
DR4 NB-class: WC gold, trail 2 x 4,85 km, avg. speed 31,5 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
DS1 NB-luokka: MM-kultaa,
keskinopeus 2 x 4,85 km:n radalla 26,2 km/h
DS1 NB-class: WC gold, trail 2 x 4,85 km, avg. speed 26,2 km/h
DS1 NB-class: WC gold, trail 2 x 4,85 km, avg. speed 26,2 km/h
Valjakossa - Dog in team:
McAhon Corvette
Janakkalan Sulanmaankisat - Janakkala Dryland Race 23.10.2011
DR4-luokka: 1. sija, keskinopeus 5,0 km:n radalla 29,2 km/h
DR4-class: 1st place, trail 5,0 km, avg. speed 29,2 km/h
DR4-class: 1st place, trail 5,0 km, avg. speed 29,2 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Polar Speed Polka - McAhon Delaware
McAhon Arapaho - McAhon Anselli
Danler-Powerline Cup 2011
(Ohkolan kevätajot, Jämin kevätajot, Ohkolan syysajot ja Kärry-SM 2011
Jämi)
2. sija, pisteet 84,5 - second place, 84,5
points
Kärry-SM Jämi - Roller FC Jämi 15-16.10.2011
SM-DR6-luokka: SM-pronssia,
aika 2 x 6,0 km:n radalla 24:47 (12:14 + 12:33) ja keskinopeus 29,05 km/h
FC-DR6-class: Finnish Championship bronze, trail 2 x 6,0 km, time 24:47 (12:14 + 12:33), avg. speed 29,05 km/h
FC-DR6-class: Finnish Championship bronze, trail 2 x 6,0 km, time 24:47 (12:14 + 12:33), avg. speed 29,05 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
Polar Speed Polka - McAhon Delaware
McAhon Denet - McAhon Elite
McAhon Arapaho - McAhon Anselli
SM-DR4-luokka: 4. sija, aika 2 x 4,2 km:n radalla
15:18 (7:41 + 7:37) ja keskinopeus 32,94 km/h
FC-DR4-class: 4th place, trail 2 x 4,2 km, time 15:18 (7:41 + 7:37), avg. speed 32,94 km/h
FC-DR4-class: 4th place, trail 2 x 4,2 km, time 15:18 (7:41 + 7:37), avg. speed 32,94 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Dakota - McAhon Devil
McAhon E-Type - Wintry Sembra
SM-DS2-luokka: 8. sija, aika 2 x 4,2 km:n radalla
17:14 (8:38 + 8:36) ja keskinopeus 29,25 km/h
FC-DS2-class: 8th place, trail 2 x 4,2 km, time 17:14 (8:38 + 8:36), avg. speed 29,25 km/h
FC-DS2-class: 8th place, trail 2 x 4,2 km, time 17:14 (8:38 + 8:36), avg. speed 29,25 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Comanche
SM-DS1-luokka: 10.sija, aika 2 x 4,2 km:n
radalla 18:12 (9:09 + 9:03) ja keskinopeus 27,69 km/h
FC-DS1-class: 10th place, trail 2 x 4,2 km, time 18:12 (9:09 + 9:03), avg. speed 27,69 km/h
FC-DS1-class: 10th place, trail 2 x 4,2 km, time 18:12 (9:09 + 9:03), avg. speed 27,69 km/h
Valjakossa - Dog in team:
McAhon Corvette
Ohkolan Syysajot - Ohkola Autumn Race 1.10.2011
DR4-luokka: 3. sija, aika 4,1 km:n radalla 7:33 ja keskinopeus 32,58 km/h
DR4-class: 3rd place, trail 4,1 km, time 7:33, avg. speed 32,58 km/h
DR4-class: 3rd place, trail 4,1 km, time 7:33, avg. speed 32,58 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Devil - Wintry Sembra
DS2-luokka: 2. sija, aika 4,1 km:n radalla 8:00
ja keskinopeus 30,75 km/h
DS2-class: 2nd place, trail 4,1 km, time 8:00, avg. speed 30,75 km/h
DS2-class: 2nd place, trail 4,1 km, time 8:00, avg. speed 30,75 km/h
Valjakossa - Dogs in team:
DS1-luokka: 2. sija, aika 4,1 km:n radalla 8:20
ja keskinopeus 29,52 km/h
DS1-class: 2nd place, trail 4,1 km, time 8:20, avg. speed 29,52 km/h
DS1-class: 2nd place, trail 4,1 km, time 8:20, avg. speed 29,52 km/h
Valjakossa - Dog in team:
McAhon Corvette
Jämin Kevätajot 28.5.2011
DR6-luokka: 1. sija, aika 4,2 km:n radalla 8:07 ja keskinopeus 31,05 km/h
Valjakossa:
McAhon Carina - McAhon Delaware
McAhon Denet - McAhon Elite
McAhon Arapaho - McAhon Devil
DR4-luokka: 3. sija, aika 4,2 km:n radalla 8:01 ja keskinopeus 31,43 km/h
Valjakossa:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon E-Type - Wintry Sembra
DS2-luokka: 3. sija, aika 4,2 km:n radalla 8:55 ja keskinopeus 28,26 km/h
Valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Darcelect
DS1-luokka: 6. sija, aika 4,2 km:n radalla 10:41
Valjakossa:
Polar Speed Polka
Ohkolan Kevätajot 7.5.2011
DR8-luokka: 1. sija, aika 4,1 km:n radalla 7:29 ja keskinopeus 32,87 km/h
Valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Delaware
McAhon Denet - McAhon Elite
McAhon Arapaho - McAhon Devil
DR4-luokka: 2. sija, aika 4,1 km:n radalla 7:29 ja keskinopeus 32,87 km/h
Valjakossa:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon E-Type - Wintry Sembra
DS2-luokka: 2. sija, aika 4,1 km:n radalla 7:59 ja keskinopeus 30,81 km/h
Valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Darcelect
Janakkalan Sulanmaankisat 30.4.2011
DR4 (Antti) 1. sija, keskinopeus 31,4 km/h 5,0 km:n radalla
Valjakossa:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon E-Type - Wintry Sembra
DR4 (Timo) 3. sija, keskinopeus 27,0 km/h 5,0 km:n radalla
Valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Delaware
McAhon Arapaho - McAhon Devil
DS2 (Antti) 5. sija, keskinopeus 29,2 km/h 5,0 km:n radalla
Valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Darcelect
MM-2011 - WC-2011 18-20.3.2011 Hamar, Norja
Sp4 NB-luokka: MM-kultaa,
keskinopeus 3 x 7,5 km:n radalla 28,4 km/h
Sp4 NB-class: WC gold, trail 3 x 7,5 km, avg. speed 28,4 km
Sp4 NB-class: WC gold, trail 3 x 7,5 km, avg. speed 28,4 km
Valjakossa - Dogs in team:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
Ohkolan Talviajot 5-6.3.2011 Sp4-luokan SM-kilpailukoe
Sp4-luokka: 3. sija, nopein sh-valjakko, keskinopeus 2 x 7,6 km:n radalla
27,54 km/h
Koirille REK1 ja SM-REK4-11
Valjakossa:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
Sp6-luokka: 2. sija, nopein sh-valjakko, keskinopus 2 x 7,6 km:n radalla
28,12 km/h
Valjakossa:
McAhon Delaware - McAhon Darcelect
Polar Speed Polka
McAhon Anselli - McAhon Devil
Rautavaara Sprint 26-27.2.2011
SM-Sp4-luokka: sijoitus 6., nopein sh-valjakko.
Valjakossa:
McAhon Apache - McAhon Dakota
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
Jeris-Race 4-6.2.2011 Sp6-luokan SM-kilpailukoe
SM-Sp6 sijoitus: 9., nopein sh-valjakko, keskinopeus 3 x 12,8 km:n radalla
27,02 km/h
Koirille REK1 ja SM-REK6-11
Valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Delaware
McAhon Anselli - McAhon Darcelect
McAhon Comanche - McAhon Devil
Robur Sprint 8-9.1.2011
Sp4-luokka: neljäs sija, nopein sh-valjakko.
Valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Dakota
McAhon Arapaho - Wintry Sembra
2010
Danler-Powerline Cup
(Ohkolan kevätajot, Jämin kevätajot, Ohkolan syysajot ja Kärry-SM 2010
Jämi)
2. sija, pisteet 74,5
Kärry-SM 2010 Jämi 16-17.10.2010
DR4-luokka: kuudes sija, nopein sh-valjakko, aika 2 x 4,2 km:n radalla
16:58 (8:32 + 8:26) ja keskinopeus 29,71 km/h.
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
DS2-luokka: kahdeksas sija, nopein sh-valjakko, aika 2 x 4,2 km:n radalla
17:41 (8:58 + 8:43) ja keskinopeus 28,50 km/h
valjakossa:
McAhon Corvette - McAhon Darcelect
DR6-luokka: SM-hopeaa, nopein
sh-valjakko, aika 2 x 6,0 km:n radalla 24:42 (12:24 + 12:18) ja keskinopeus
29,15 km/h
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Delaware
McAhon Arapaho - McAhon Dakota
McAhon Devil - Polar Speed Rocet
Ohkolan syysajot 2010 2.10.2010
DS1-luokka: viides sija, nopein sh-valjakko, aika 4,1 km:n radalla
8:53 ja keskinopeus 27,69 km/h
valjakossa:
McAhon Corvette
DS2-luokka: kolmas sija, nopein sh-valjakko,
aika 4,1 km:n radalla 8:57 ja keskinopeus 27,49 km/h
valjakossa:
McAhon Carina - McAhon Darcelect
DR4-luokka: kolmas sija, nopein sh-valjakko, aika 4,1 km:n radalla 7:54 ja
keskinopeus 31,14 km/h
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
DR6-luokka: 1. sija, aika 4,1 km:n radalla 8:15 ja keksinopeus 29,82 km/h
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Delaware
Polar Speed Rocet
McAhon Devil - McAhon Dakota
Jämin kevätajot 2010 22.5.2010
DR4-luokka: toinen sija, nopein sh-valjakko, aika 4,2 km:n radalla 8:44 ja
keskinopeus 28,85 km/h.
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
DS2-luokka: toinen sija, nopein sh-valjakko, aika 3,3 km:n radalla 7:20 ja
keskinopeus 27,00 km/h
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Cherokee
DS1-luokka: viides sija, nopein sh-valjakko, aika 3,3 km:n radalla 7:54 ja
keskinopeus 25,06 km/h
valjakossa:
McAhon Corvette
Turengin kisa 13.5.2010
DS2-luokka: kolmas sija, nopein sh-valjakko
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
Ohkolan kevätajot 2010 8.5.2010
DR4-luokka: kolmas sija, nopein sh-valjakko,
yhteisaika 2 x 4,1 km:n radalla 15:52 (7:59 + 7:53) ja keskinopeus 31,01
km/h
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
DS1-luokka: kolmas sija, nopein sh-valjakko,
yhteisaika 2 x 4,1 km:n radalla 18:19 (9:05 + 9:14) ja keskinopeus 26,86
km/h
valjakossa:
McAhon Corvette
DS2-luokka: neljäs sija, nopein sh-valjakko,
yhteisaika 2 x 4,1 km:n radalla 17:29 (8:52 + 8:37) ja keskinopeus 28:14
km/h
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Cherokee
Oinakka ajot 2010 20-21.3.2010
Sp4 C-luokka SM-kultaa (Antti)
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
Sp4 C-luokka SM-pronssia (Timo)
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Carina
McAhon Corvette - Polar Speed Rocet
SOC Hamar, Norja 5-7.3.2010
4S C-luokka PM-kultaa, keskinopeus
2 x 7,1 km:n radalla 29,3 km/h.
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
4SS C-luokka PM-kultaa (short
sprint, mass start) 3 x 2,3 km
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
Metsäkartano Sprint 13-14.2.2010, Sp4 SM-kilpailukoe
sijoitus kokonaiskilpailussa 3. ja nopein sh-valjakko, keskinopeus 2 x 8,4
km:n radalla 26,87 km/h.
koirille REK1 ja SM-REK4-10 titteli
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
Ohkolan talviajot 2010 30.1.2010
Sp4-luokka: (Antti)
sijoitus 5. paras sh-valjakko, koirille REK1
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Comanche - Wintry Sembra
Sp6-luokka: (Timo)
sijoitus 8. (3. sh-valjakko), koirille REK1
valjakossa:
Polar Speed Polka - McAhon Carina
McAhon Corvette - McAhon Cherokee
McAhon Biloxi - Polar Speed Rocet
Robur Sprint 9-10.1.2010, Sp4
sijoitus 1. C-luokassa (siperianhuskyt) ja kokonaiskilpailussa 4., 2 x 6,3
km:n radalla keskinopeus 26,77 km/h
valjakossa:
McAhon Anselli - McAhon Apache
McAhon Arapaho - Wintry Sembra